Začínam od seba

15 jún, 2020 | bloguje

Prvý blog na mojej stránke niesol trochu imperatívne názov Začni od seba. Ale teraz sa mi zdá, že tak nejak povrchne nabáda na zmeny, ktoré môže každý z nás vo svojom bežnom dni urobiť, aby dosiahol menej plytvania, menej znečistenia a produkoval menej odpadu.

Na facebooku aj instagrame som za posledné týždne zverejnila niekoľko príspevkov, ako byť pozornejší sami k sebe aj k priestoru okolo seba, ale cítila som, že mi tie témy naskakujú akosi ťažko.

Už dlhšiu dobu síce doma používam ekologickejšie verzie prostriedkov na pranie a umývanie riadu, domácnosť čistím ekologickým octom a sódou bikarbónou, ušila som si vrecká na chlieb, ovocie aj zeleninu, na záhrade pestujem mätu na čaj a vyrábam si aj vlastné čajové zmesi, aby som nemusela kupovať alebo len minimálne kupovala balené čaje, snažím sa minimalizovať aj nákup nového oblečenia a vecí do domácnosti, recyklujem, ale aj tak som cítila, že to ešte stále nie je Ono. Niečo mi v tom mojom úsilí či smerovaní stále chýbalo. Dokonca som sa od svojho skoro adolescentného synovca dozvedela, že mnou prezentované názory na ekológiu bežného dňa sú extrémistické🤔.

Medzitým sme išli na 2 týždne na také predčasné prázdniny k babke a dedovi na dedinu. So sebou som si zobrala na čítanie aj čerstvo kúpenú knihu Domácnosť bez odpadu, začala som jeden večer čítať….no a vtedy mi to došlo. Musím začať. Myslím, tak skutočne začať od seba. Ukázať, že sa to dá. A že to vôbec nie je nič extrémne či extrémistické, niečo, čo sa nedá v úplne bežných, každodenných podmienkach uskutočniť. Treba len chcieť, rozhodnúť sa a niekde začať.

Takže idem na to. Som Slnečnicová zo Slnečníc a idem skúsiť pekne pomaličky, postupne začať od seba meniť svoj životný priestor na krajší, čistejší, udržateľnejší a slobodnejší. Láskavejší a ohľaduplnejší ku mne, mojej rodine a k samotnému priestoru, v ktorom si žijeme💚.

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial