Na Svetový čistiaci deň

18 september, 2020 | pozýva

Poďme si svoj priestor skultivovať. A s odpadom sa prestaňme zahadzovať. Ak ti záleží na čistote a poriadku okolo seba, pridaj sa k slovenskému, ale zato Svetovému čistiacemu dňu!

Svetový čistiaci deň (World Cleanup Day) sa uskutoční 19.septembra 2020. Zapojiť sa môže každý, ktorému záleží na čistote a ochrane svojho okolia. Zoznam upratovaní, ku ktorým sa môžeš pripojiť vo svojom meste, nájdeš na webovej stránke upracme.sk. Svetový čistiaci deň sa primárne uskutoční v sobotu 19. septembra, zapojiť sa však môžeš kedykoľvek v priebehu daného týždňa či po ňom. Čistiacu akciu organizuje občianske združenie Upracme Slovensko.

Ak si náhodou na webe nenašiel svoje mesto alebo obec, pripoj sa k Svetovému dňu tak, že si na webe upracme.sk zaregistruješ svoje upratovanie, a tým dáš o sebe vedieť aj ostatným, ktorí sa k tebe môžu pripojiť. Alebo si len tak zorganizuj svoj privátny zber. Zober vrecia na odpadky, daj si gumenné rukavice a zbieraj. Zbieraj hocikde, kdekoľvek sa pozrieš, iste nájdeš okolo seba veľa odpadkov. Na každý druh odpadu (plast, kov, papier, sklo či bioodpad) si ale priprav samostatné vrece a po zbere ho vhoď do správneho kontajnera pri tvojom bydlisku.

Tip:

Ak nechceš hneď organizovať druhých, začni zbierať odpadky sám pre seba. Zdvihni aspoň jednu pohodenú vec denne, vhoď do správneho koša a za rok to bude minimálne 365 vecí. A to už je zaujímavé číslo, nie?

Ak sa ti tento článok páčil a chceš, aby si ho prečítali aj tvoji známi, priatelia alebo spolužiaci v škole, zdieľaj ho na sociálnych sieťach.

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial